Marka SAVVY została założona w 2014 roku przez absolwentkę Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Aleksandrę Górecką. Swój dyplom licencjacki zrealizowałam w pracowni małej formy rzeźbiarskiej.

Dzięki ręcznemu wykonaniu oraz połączeniu technik rzeźbiarskich z jubilerskimi tworzę projekty, które nie stanowią typowej biżuterii. Moje obiekty zatrzymując się w przestrzeni między rzeźbą i biżuterią, reprezentują obie te dziedziny. Proces rzeźbienia i obróbki, niedoskonały z perspektywy jubilera, nawiązuje do dzieł rzeźbiarskich. Niewielki format i przemyślana pod względem wygody użytkownika forma, klasyfikuje moje prace jako biżuterię. Są one surowe, masywne, a swój rzeźbiarski charakter zachowują poprzez fakturę i detale: pozostawione na nich przez nieoszlifowane ślady dłoni i narzędzi.

Biżuteria tworzona jest głównie w mosiądzu, srebrze oraz złocie. Każdy element może zostać poddany procesowi galwanizacji, czyli pokryty złotem lub srebrem. W biżuterii SAVVY w niekonwencjonalny sposób osadzanie są również naturalne kamienie, minerały czy szkło, ale również kamienie szlachetne i półszlachetne.

Wykonuję projekty autorskie jak i indywidualne pomysły klientów.

zdjęcia: Katarzyna Jankowiak