FACEBOOK

Najczęściej zadawane pytania

Wykonujemy biżuterię w mosiądzu, złoconym mosiądzu, srebrze oraz białym, żółtym lub różowym złocie.

Każdy rodzaj złota jest próby 585.

Każdy rodzaj złota (białe, żółte, różowe), którego używamy do tworzenia biżuterii jest próby 585.

Istnieje możliwość zmiany rozmiaru pierścionka – lub zamówienia podobnego w innym rozmiarze.

W przypadku zamówienia nieodpowiedniego rozmiaru z winy zamawiającego (podanie złego rozmiaru zamawianego pierścionka) możliwe jest powiększenie lub pomniejszenie produktu do odpowiedniego rozmiaru za ustaloną indywidualnie dopłatą. Koszt ponownej przesyłki pokrywa kupujący.

W przypadku wysyłki niewłaściwego rozmiaru z winy sprzedającego istnieje możliwość wymiany rozmiaru na właściwy. Koszt ponownej przesyłki w takiej sytuacji pokrywa sprzedający.

Staramy się realizować każdy pomysł Klienta. Koszty są zależne od wybranego kruszca (mosiądz/złocony mosiądz/srebro/złoto) oraz od stopnia skomplikowania projektu, czasu potrzebnego na realizację, czy potrzeby współpracy z innymi rzemieślnikami i artystami. Z tego względu kwota nigdy nie jest taka sama.

W celu ustalenia kosztów i możliwego czasu realizacji, prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej, załączenie rysunku projektu i możliwie przejrzystego opisu.

Oczywiście, należy go jedynie dostarczyć, lub po wcześniejszej konsultacji wysłać kamień na adres pracowni.

Tak, wykonujemy nie tylko autorskie wzory, lub te powstałe we współpracy z innymi artystami. Również Klienci realizują swoje pomysły. Wystarczy wysłać projekt w formie pliku JPG. Może być to przygotowany wzór, lub krój liter (font), który chcemy mieć wygrawerowany na powierzchni biżuterii. Wspólnie z Klientem konsultujemy wzór, jego ułożenie i proporcje. W razie potrzeby wysyłamy wizualizację na jednym zdjęciu.

W zależności od stopnia skomplikowania projektu koszt wykonania graweru laserowego wynosi od 50 zł.

Obecnie posiadamy warsztat, który jest otwarty w nieregularnych godzinach. Znajduje się on bezpośrednio przy Rynku Wildeckim w Poznaniu. Nie jest to sklep, jednak można nas jednak odwiedzić, przymierzyć pierścionek czy naszyjnik, zmierzyć palec, zadać nurtujące pytania i kupić biżuterię.

Ponieważ nie zawsze jesteśmy na miejscu, prosimy o umawianie się poprzez wiadomość prywatną na Facebooku lub mailowo.

Często bierzemy udział w Konwentach Tatuażu oraz z rozmaitych targach ślubnych – polecamy śledzić nasz profil na Facebooku i Instagramie, gdzie pojawiają się informacje o wydarzeniach, w których uczestniczymy.

Tak jak o każdy przedmiot wartościowy również o biżuterię trzeba odpowiednio zadbać, aby jak najdłużej cieszyła oko. Oto kilka drobnych wskazówek, jak odpowiednio zadbać o swoje skarby.

– srebrne, brązowe i mosiężne przedmioty przechowuj w szkatułce/pudełku, gdyż światło dzienne powoduje utlenianie – ciemnienie powierzchni;
– zdejmuj pierścionki do mycia rąk naczyń i innych prac domowych – detergenty i kosmetyki mogą reagować ze skórą i metalem;
– przed snem zdejmuj łańcuszki, szczególnie te delikatne;
– szczególnie dbaj o produkty pozłacane i posrebrzane, gdyż powłoka może zostać starta.

Jedynie mosiężne produkty SAVVY np. pierścionki mogą pozostawiać zielonkawy ślad na skórze – skóra u niektórych osób reaguje w ten sposób na kontakt z tym kruszcem. Alternatywą jest pozłocenie mosiężnych produktów, czy zamówienie biżuterii srebrnej lub złotej.

Zdarza się, że występuje uczulenie na metale takie jak mosiądz czy brąz. Przed kupnem mosiężnego produktu upewnij się, że nie masz uczulenia na ten metal. Alergia na srebro i złoto występuje niezwykle rzadko.

Srebrne, brązowe lub mosiężne przedmioty przechowuj w szkatułce/pudełku, gdyż światło dzienne powoduje utlenianie – ciemnienie powierzchni. Każdy produkt SAVVY jest lakierowany i zabezpieczony tak, aby jak najbardziej opóźnić ten proces. Jeżeli srebrna lub mosiężna biżuteria zaciemnieje lub straci blask można ją przepolerować bawełnianą ściereczką lub wyczyścić specjalnymi środkami do czyszczenia biżuterii (specjalne ściereczki, płyny, itd).

INSTAGRAM