FACEBOOK

Jak wybrać rozmiar pierścionka?

Dobór właściwego rozmiaru pierścionka wcale nie jest skomplikowany. W poniższym tekście zaproponujemy Wam kilka skutecznych metod, które powinny ułatwić dokonanie prawidłowego pomiaru.

Zanim przystąpimy do działania, należy pamiętać o kilku istotnych sprawach:

Pierścionek może inaczej leżeć na dłoni w zależności od pory roku. W lato palce są nieco bardziej opuchnięte, przez co zwiększa się ich rozmiar.
Często stawy palców mają większą średnicę niż paliczki, w związku z czym rozmiar pierścionka należy dobrać tak, by z LEKKIM oporem przechodził on przez palec w najszerszym miejscu. 

Pomiar u jubilera

Aby dowiedzieć się jakiego rozmiaru pierścionka potrzebujesz, możesz udać się do najbliższego jubilera i poprosić o pomiar. W zależności od przypadku, rozmiar ustalić można na dwa sposoby:

– przez pomiar palca przy pomocy specjalnych pierścieni mierniczych,
– przez pomiar przyniesionego pierścionka w pożądanym rozmiarze.

Należy również pamiętać, że każdy palec ma inny rozmiar. Jeżeli zamierzamy dokonać zakupu np. pierścionka zaręczynowego, czyli na serdeczny palec prawej ręki, upewnijmy się, że mierzony u jubilera pierścionek jest noszony i pasuje na ten właśnie palec.

Jest to szybka i pewna metoda. Rekomendujemy, aby pomiar został przeprowadzony u dwóch jubilerów, żeby być pewnym rozmiaru.

Warto mieć na uwadze, że duże sklepy jubilerskie, tzw. “sieciówki” często podają zawyżone lub zaniżone rozmiary. Dlatego też polecamy dokonanie pomiarów w małych, lokalnych punktach. 

Zapraszamy do odwiedzin naszej pracowni w Poznaniu, po dokonaniu rezerwacji poprzez formularz na naszej stronie internetowej.

Samodzielny pomiar pasującego pierścionka

Żeby dowiedzieć się jaki masz rozmiar pierścionka, musisz ustalić jakiej wielkości jest średnica już pasującego pierścionka. Należy pamiętać przy tym, że często noszone ozdoby są narażone na rozmaite uszkodzenia mechaniczne – dobrze jest więc przed pomiarem upewnić się czy wykorzystana biżuteria ma idealnie okrągły kształt. Najprościej i najbardziej dokładnie zmierzysz wewnętrzną średnicę przy pomocy suwmiarki. Najlepiej zrobić to w kilku miejscach pierścienia, by pomiar był wiarygodny. Następnie podstaw wyniki do Tabeli poniżej. Prosimy pamiętać, że samodzielny pomiar zawsze łączy się z prawdopodobieństwem błędnego wyniku. Zalecamy udać się do najbliższego jubilera. 

INSTAGRAM